تبلیغات

درباره ما

بایگانی

آمار سایت

 • افراد آنلاین 1
 • بازدید امروز 3
 • بازدید دیروز 1
 • ورودی امروز از گوگل 0
 • ورودی دیروز از گوگل 0
 • بازدید این هفته 16
 • بازدید این ماه 50
 • بازدید این سال 160
 • بازدید کل 372
 • تعداد مطالب سایت 45
 • تعداد نظرات 0

شبکه های اجتماعیزیتون اعم از میوه هایی است که فواید بخش اعظمی را برای آن برشمرده اند حتی‌د‌ر آموزه های شرعی هم این میوه مضاعف شایان توجه است . مصرف زیتون چه به طور روغن و چه میوه زی تجميل الانف

موثر است و خاصیت زیاد متعددی برای تن داراست . مصرف میوه زیتون خاصیت مضاعف مفیدی داراست که در‌پی به آنان اشاره خوا هیم کرد . به‌دنبال با پزشک معالج درود همراه باشید .


۱٫ کاهش وزن

زیتون دربردارنده نوعی چربی است که‌این جور چربی می تواند جایگزین قابل قبولی برای اشکال چربی‌ها باشد به طوری پیوندهای جان دار درین مدل چربی راحت‌تر شکسته می گردند و نظیر دیگر اشکال چربی‌در تن انباشته نمیشود و با مصرف زیتون میتوانید کم کم از وزن خویش بکاهید و از شر چربی شکمی خلاص گردید و مقاومت انسولین را کاهش دهید .

اشخاصی که به صورت منظم از روغن استفاده می نمایند بیشتر تصمیم به کاهش وزن دارا‌هستند و به همین علت به‌تدریج میبینید که این‌گونه از اشخاص به بیشتر وزن در گیر باشند . مطالعات علمی هم تایید نموده است که‌این اشخاص از تراز بالای سروتین در تن خویش برخوردارند .

سروتین نوعی هورمون است که در تن بشر شم سیری را تقویت می کند براین اساس با مصرف زیتون می‌توان . روزمره تا ۲۰۰ کالری کمتر انرژی وارد تن کرد که‌این موجب کاهش اشتها و شم سیری می گردد .

۲٫ مزایای سیستم قلبی عروقی

وقتی که رادیکال‌های آزاد سبب ساز اکسید شدن کلسترول در تن میگردند , اتفاقات زیادی صورت می دهد . رگ‌های خونی زخم می بینند و چربی در شریان‌های تن انباشته میشود . کلیه این مورد ها موقعیت سکته قلبی را آماده مینماید .

مواد مفید و آنتی‌اکسیدان‌های جان دار در زیتون سیاه از اکسیداسیون کلسترول جلوگیری می‌نمایند و می توانند بازدارنده نارسایی قلبی و سکته‌های قلبی شوند . زیتون دربردارنده نوعی چربی دارای منفعت برای کاهش خطر ابتلا به آتراسکلروز و ارتقا چربی‌های با فایده و اثرگذار است .

پایانی پژوهش ها نشان داده است که چربی‌های اثرگذار جان دار در زیتون و روغن زیتون می توانند به کاهش فشار خون بالا امداد نمایند که‌این به خاطر خصوصیات منحصربه‌فرد اسید اولئیک جان دار در روغن زیتون است .

۳٫ التیام درد

زیتون , یا این که به عبارت دقیق‌تر آنتی‌اکسیدان‌ها و مواد مفید ضد التهاب جان دار در زیتون , تحت عنوان یک ایبوپروفن ارگانیک فعالیت مینماید . روغن آن ها دربرگیرنده oleocanthal است که یک ماده با خاصیت ضد التهابی است که فراوان مشابه به خاصیت داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی کار مینماید .

عالی است اشاره کنیم که حدود ۵۰ گرم روغن زیتون اندازه متعددی oleocanthal با خاصیت ضد التهابی جان دار دارااست که مشابه به ۱۰ دوز ایبوپروفن برای بزرگسالان فعالیت مینماید که‌این می تواند اثباتی در امر خاصیت درمانی قدرتمند زیتون باشد .

۴٫ حفاظت مقابل سرطان

همان گونه که تا قبل از این ذکر شد , روغن زیتون دارنده آنتی‌اکسیدان‌های توانمند و خاصیت ضدالتهابی است و این سبب میگردد آنان به یک نگهدارنده ارگانیک در قبال سرطان تبدیل شوند چون التهاب کرونیکی و استرس اکسیداتیوی عارضه ها حساس ترقی سرطان می باشند .

زیتون به دلیل این‌که منبع بی نیاز از مواد پرخاصیت آنتی‌اکسیدانی و ضدالتهابی است می تواند از ادغام خطرناک التهاب مزمن و استرس اکسیداتیو مزمن جلوگیری نماید . زیتون سیاه منبع شناخته شده ویتامین E است که در خنثی کردن رادیکال‌های آزاد در بافت چربی سرعت بالا فعالیت میکند .

ویتامین E قادر است فرایندهای سلولی را بهبود بخشد و این خواص ویتامین E به هنگام مخلوط آن با چربی‌های با فایده در بالاترین مرحله خویش قرار میگیرد . رادیکال‌های آزاد با فرآیندهایی مثل ایجاد انرژی میتوکندری تداخل پیدا می کنند و این دستور قادر است به اکسیداسیون , زخم به میتوکندری سلولی و ساخت میزان ناکافی انرژی موردنیاز تن سبب شود .

در‌حالتی که سلول‌های DNA جراحت ببینند ما بایستی توقع سرطان را داشته باشیم . بخش اعظمی از کارشناسان تایید کرده‌اند که یک رژیم غذایی دربردارنده روغن زیتون و زیتون سبب به کاهش خطر وقوع سرطان روده بزرگ میگردد .

۵٫ موءثر برای اشخاص مبتلابه حساسیت

خاصیت ضدالتهابی زیتون سبب میگردد که چه بسا اشخاص دچار به حساسیت بتوانند از خاصیت زیتون بهره‌ ببرند . عصاره زیتون تحت عنوان یک آنتی هیستامین در تراز سلولی کار مینماید . آن ها میتوانند با مسدود کردن گیرنده‌های هیستامین که سبب ساز به کاهش واکنش‌های آلرژیک میشوند بدین اشخاص یاری نمایند .

به همین جهت شما بایستی زیتون را تحت عنوان طعام ضد حساسیت در برنامه غذایی خویش جای دهید . زیتون همینطور میتواند جریان خون را ارتقا دهد و به کاهش اثرات بخش اعظمی از بیماری‌ها مثل آسم یاری دهد .

۶ - امداد به داشتن موو پوست سلامت

زیتون سیاه همینطور دربردارنده اسیدهای چرب و آنتی اکسیدان‌هایی است که سبب حفظ و مرطوب نگه داشتن و تغذیه سلول‌های پوست می گردد . ویتامین E مو جود در روغن زیتون پوست را از اشعه خطرناک UV حفظ می‌نماید و این بدان معنا است که مارا از پیری زودرس و پیدایش سرطان‌ پوست نگهداری میکند .

شایسته ترین زمان مصرف روغن زیتون پس از دوش به چنگ آوردن است , ولی شما نباید آن را تحت عنوان یک کرم ضد آفتاب استفاده نمایید , چون در غایت با سوختگی مواجه می شوید . در صورتی‌که پیرو ترکیبی تقویت‌کننده برای مو خویش می‌باشید , از ترکیب روغن زیتون با یک زرده تخم‌مرغ استفاده نمائید و آن را بر روی مو خویش قرار دهید و پس از ۵ دقیقه مو خویش را بشویید تا متوجه اول اثرات معجزه‌آسای آن گردید .

۷ - دیده

صرفا یک فنجان روغن زیتون میتواند ۱۰ درصد از اندازه موردنیاز روزمره سفارش شده از ویتامین A را برای شما آماده نماید . این ویتامین برای داشتن چشم‌های سلامت فراوان حیاتی است و بهبود رویت کرد در شب را آماده مینماید . این ویتامین همینطور در قبال , لکه‌بینی چشم‌ها , آب مروارید و زوال روءیت کرد و دیگر بیماری‌های چشمی مرتبط با پروسه اجتناب‌ناپذیر پیری تحت عنوان یک دارو فعالیت می نماید .

۸ - ارتقا تراز گلوتاتیون

بخش اعظمی از مطالعات رابطه بین ارتقاء تراز گلوتاتیون در خون با مصرف زیتون را تایید کرده‌اند . گلوتاتیون یکی آنتی اکسیدان‌های گرانبها در طبیعت است . سطح های پایین‌تر از گلوتاتیون در خون قادر است باعث به فشار خون بالا , درصد بالایی از چربی در تن و تندرست کلی ضعیف‌تر شود . از طرف دیگر , سطح ها فراتر این آنتی اکسیدان با تندرست خوب تر و پیشگیری از سرطان ارتباط بی واسطه دارااست .

۹ - زیتون تحت عنوان منبع آهن

هر مدل زیتون , به خصوص زیتون سیاه , سرشار از آهن است . بضاعت سلول‌های قرمز رنگ خون در حمل اکسیژن در سراسر تن در منش دلخواه متعلق به حضور آهن در خون است . در صورتی شما از فقدان آهن مشقت میبیرید , بافت‌های شما به مقدار کافی اکسیژن اخذ نمی کنند و شما به زودی آغاز به حس ضعف و سوز و سرما می کنید .

آهن برای پروسه ایجاد انرژی در تن ما لازم است . علاوه بر این , تلاش مطلوب بخش اعظمی از آنزیم‌ها و سیستم ایمنی تن بستگی به اندازه کافی آهن جان دار در تن ما داراست .


[ امتیاز : 3 ]
برچسب ها